top of page
  • Zdjęcie autoraHigh Concept

"Film wizerunkowy: Kluczowe kroki w tworzeniu efektywnych treści wideo"
W dzisiejszych czasach prezentacja własnej firmy w sieci odgrywa dużą role w wzroście i kosztach sprzedaży. Film wizerunkowy stał się kluczowym narzędziem marketingowym dla firm dążących do zwiększenia swojej widoczności i przyciągnięcia uwagi klientów. W tym artykule w przystępny sposób omówimy kroki, które sami podejmujemy, aby stworzyć skuteczne treści wideo dla naszych klientów.


Wyznaczania celu i grupy docelowej :

Działania rozpoczynamy od dokładnego badania potrzeb klientów, wartości którymi dysponują, analizy konkurencji oraz wielu innych istotnych czynników. Następnie przechodzimy do opracowania profilu odbiorcy. Na podstawie zgromadzonych danych tworzymy koncepcje treści, a następnie konsultujemy ją z Klientem. Rzetelnie przygotowania znacząco zwiększają skuteczność treść.


Etap preprodukcji:

To właśnie ten moment kiedy powstaje szczegółowy scenariusz. Zostają wybrani aktorzy, muzyka lokalizacje. Podczas tego etapu powstaje harmonogram produkcji. Znając wszystkie szczegóły dokonujemy wyboru rozwiązań sprzętowych niezbędnych do wykonania zadania. Dzięki temu optymalizujemy czas i koszty produkcji, co przekłada się na terminową realizacje zleceń. 


Etap nagrań:

W końcu przygotowania i preprodukcja zostają wdrożone do życia. Dochodzi do realizacji dni zdjęciowych podczas których dokonujemy nagrań wcześniej zaplanowanych ujęć zgodnie z założeniami scenariusza i harmonogramu produkcji.


Etap postprodukcji:

To właśnie na tym etapie zebrany materiał przekształcany jest w spójną całość, nabiera barw i dynamiki. Podczas postprodukcji zostają dodane: komunikaty, branding, lektor, grafiki oraz szereg

innych lecz istotnych elementów.

Na końcu tego etapu klient otrzymuje gotową treść np. film wizerunkowy 


Etap publikacji:

Po oddaniu gotowego materiału zapewniamy wsparcie w jego publikacji po przez dobranie tytułu, opisu, odpowiednich tagów i słów kluczowych.  Możemy również stworzyć kampanie płatne, aby wesprzeć ruch organiczny i uzyskać maksymalny zwrot z inwestycji (ROI ).

W przypadku stałej współpracy regularnie analizujemy wyniki publikowanych treści oraz dbamy, aby informacje z etapu przygotowań były aktualne dzięki czemu konsekwentnie dążymy do obranego celu.Stworzenie skutecznego filmu wizerunkowego może przynieść liczne korzyści dla Twojej marki, zwiększając jej rozpoznawalność i lojalność klientów. W uproszczony sposób omówiliśmy proces produkcji filmów wizerunkowych. W innych artykułach na naszym blogu dowiecie się więcej na temat poszczególnych kwestii związanych z tym tematem m.in kosztów produkcji i co się na nie składa. Jeżeli masz jakieś pytania zachęcamy do skorzystania z darmowej konsultacji gdzie podzielimy się z tobą naszą wiedzą.

3 wyświetlenia0 komentarzy

コメント


bottom of page
HighConceptStudio | Fim | Teledysk | Dron | 4K